fbpx Skip to main content
שיווק ופרסום

ידיעה לתקשורת:  קמפיין חברתי מהפכני מאפשר לגיימרים לשלוח מכתבים לחיילים דרך מיינקראפט

**לשחרור מיידי**

בתוך הסכסוך המתמשך המשפיע על ישראל, קהילת המשחקים של פרלמנטום עולה לכותרות על ידי השקת יוזמה מהפכנית שמטרתה לחבר גיימרים צעירים עם חיילים בחזית. מאמץ זה מתרחש בשרת ParlaGames, אחד משרתי Minecraft הפופולריים והותיקים בישראל.

יוזמה ראשונה מסוגה: יוזמה זו מייצגת מהלך חסר תקדים הן בנופי הגיימינג והן בנוף האקטיביזם החברתי. דרך אזור ייעודי בשרת Minecraft שהפך להיות המרכזי בישראל לשחקני מיינקראפט מכל הגילאים, החל מהיום – לשחקנים יש הזדמנות לכתוב מכתבים דיגיטליים (e-letters) שיימסרו לחיילים ולכוחות הביטחון המשרתים בחזית. תכנית ייחודית זו פותחת דרך חדשה לדור הצעיר להציע תמיכה מוסרית ורגשית לחיילים, חיבור חיוני בזמנים מאתגרים כגון אלו.

מעורבות בני הנוער: הבחירה במיינקראפט כפלטפורמה לקמפיין זה היא מכוונת ומעוררת תובנות. העולם הוירטואלי מספק לעתים קרובות סביבה שבה אנשים צעירים מרגישים יותר בנוח לבטא את רגשותיהם. זה מקל עליהם להשתתף בדיונים חברתיים, במיוחד אלה שהם קשים וכבדי משקל. על ידי מתן מסגרת דיגיטלית מוכרת לאינטראקציות אלו, קהילת המשחקים של פרלמנטום שואפת לעסוק בבני הנוער בצורה משמעותית ומשמעותית.

למיטב ידיעתנו, לא קיים עוד יוזמה כזאת שאירעה בעבר שבה אנשים יכולים לכתוב מכתבים לחיילים דרך פלטפורמה של משחק מחשב. אנו מאמינים כי זה צעד ראשון שיגרום להרבה ילדים לכתוב מכתבים ולתמוך במשרתי הביטחון שככל הנראה לא היו טורחים אחרת.

איך משתתפים? בכדי להשתתף השחקנים צריכים להיכנת למשחק Minecraft: Java Edition ולהוסיף את שרת ParlaGames לרשימת השרתים. הכתובת היא ParlaGames.co.il (שמים אותו בתוך המשחק)  ומתחברים. לאחר מכן יש ללחוץ על הדמות הרלוונטית ולעקוב אחר ההוראות במשחק. ניתן לפנות לתמיכה בשרת הדיסקורד שלהקהילה (https://parlamentum.co.il/support  > #תמיכה אונליין < שרת הפרלהגיימס).

תקופת הפעילות: החל מ23.10.2023 בשעה 9:00 ועד להודעה חדשה בהתאם לשיקול ההנהלה.

 

מזעור נזקים: כלל השלטים והצ'טים במרחב הוירטואלי ParlaGames מנוטרים למניעת מסרים בלתי הולמים. השרת מדורג ברמת Family Friendly.

ציטוטים לשימוש:

אריאל אסא, (גם מוכר כיוצר תוכן בשם "סטינגר") ממייסדי קהילת הפרלמנטום, אמר: "אנחנו לוקחים את הגיימינג לרמה חדשה בצל התקופה הקשה. מדובר בחיבור בין עולמות שונים והפיכת אקטיביזם כדרך משחק עבור הקהל הצעיר שלנו." אריאל הוסיף גם כי "מדובר במהלך חדשני, הוא למעשה מחבר את הדור הצעיר כפעולה לתמיכה בחיילים. אלה צעירים שאולי לא היו יושבים לכתוב מכתב עם עט ודף. אבל בגיימינג, זה אפילו מרגיש נכון יותר לקהל שלנו ואנחנו שמחים לראות את זה קורה "

דוד ששון, (גם מוכר כיוצר תוכן בשם "BOF2") מייסד נוסף של הקהילה הוסיף, "אני תאמת חושב שכשאנחנו חושבים על גיימינג, רוב האנשים לא מקשרים לא מקשרים את זה לאקטיביזם. זה פשוט לא משהו ששומעים עליו הרבה אם בכלל. אבל אנחנו בפרלמנטום ממש רואים את הפוטנציאל הגדול שיש פה לחבר בין שני העולמות האלו, וזה ממש מרגש."

שי בן בסט, ידוע גם כ"מר שיבולת" יוצר תוכן ומנהל שיווק בפרלמנטום: "העולם השתנה וגם המלחמה השתנתה כפי שכולנו ראינו.. ולכן גם אנחנו צריכים להשתנות. בתור העורף היינו רגילים לשלוח מכתבים לחיילים – אבל החיילים של היום לא מכירים את זה. לכן הקמנו את המהלך הזה, החיילים האלה גדלו עם מקלדת בידיים.. ואנחנו מאמינים שאם הם יקבלו את המכתבים מעולמות שהם מכירים זה אפילו יהיה משמעותי יותר עבורם."

עידו דנון, מנהל פרוייקט "פרלהגיימס" הסביר על התהליך: "אני הייתי אחראי על להוציא את הרעיון לפועל, הבאתי שחקן שהוא בנאי ממש טוב שעובד איתנו הרבה זמן שבנה את המפה כמו תפאורה בסגנון שדה חיטה ויונה בצבעי כחול לבד עם עלה של זית בשמים. אנחנו הפעלנו במיוחד צוות של מתנדבים שהם בסך הכל גם שחקנים צעירים שהם בעצם אחראים על לפקח שאף אחד לא מדבר בצורה לא יפה או שם שלט שהוא לא קשור לפעילות.. או בקיצור,  לוודא שהכל "הולם" מה שנקרא"

 

עוד על ParlaGames ו- Parlamentum

ParlaGames הוא חלק מקהילת הגיימינג Parlamentum, פועלת מ2015, הכוללת גם קבוצה של מעל ל20 יוצרי תוכן מדהימים בתחום הגיימינג, אשר מפעילים סדרת רשת עם מיליוני צפיות וקהילת Discord שוקקת של למעלה מ-20,000 אנשים. הפרלהגיימס הינו מרחב וירטואלי (שרת משחק) בטוח לגיימרים מאז 2016 ומכיל משחקים רבים להנאת הקהל.

תמונות וגרפיקה: https://drive.google.com/drive/folders/1uvjBly32MC6kYikzTmzDotw407JDNfLf?usp=sharing

למידע נוסף על המהלך ניתן לעיין בפוסט הרשמי – https://parlamentum.co.il/?p=5160

לשאלות, תהיות ועזרה בכל נושא נא לפנות לאריאל בכתובת stinger@parlamentum.co.il

או במספר הטלפון

054-234-7000 אפשר גם בווצאפ.

נודה לפרסום שלכם בכדי לעזור למהלך להצליח.

 

**סוֹף**

מה דעתך על זה?